Taxon

Parthenocissus quinquefolia

.
.
Common name: Klatrevillvin
Family: Vitaceae (Vinfamilien)
Synonym: Ampelopsis hederacea, Ampelopsis quinquefolia
Distribution: Østlige og midtre N-Amerika.
Life form: Lignose

Locations

. . Area
. Individual